Výstava s názvem Esoterická pauza představuje rozsáhlý soubor děl ze soukromých sbírek i od Vladimíra Skrepla. Jeden z nejvlivnějších umělců své generace a někdejší pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze představuje v Galerii HYB4 v Kampusu Hybernská osobitá, v některých případech také dosud neviděná díla, která dávají nahlédnout do jeho unikátního uměleckého stylu. Výstava je k vidění do 20. 12. 2024.
Výstava Hráč v Galerii Magnus Art představuje výběr ze sbírky Leona Tsoukernika. V galerii J&T Banky poblíž stanice Invalidovna můžete vidět unikátní díla od Jana Zrzavého, Emila Filly, Josef Lady, Alfonse Muchy, nebo Josefa Čapka, ale i historická díla od Henri Matisse, Augusta Renoira nebo Fernanda Légera. Součastí sbírky jsou i aktuálně globálně úspěšní autoři jako Damien Hirst či Anish Kapoor. Část Tsoukernikovy sbírky se věnuje současnému umění, a to i tomu nejmladšímu. Výstava je prodloužena až do neděle 15. 12. (galerii můžete do té doby navštívit během celého týdne, nově právě i v neděle).
Výstava Anna Slama & Marek Delong: Čas oponou trhnul v Galerii NoD prezentuje sérii soch, objektů a obrazů, ve kterých autoři pokračují v pojetí umění jako místa otevřeného pro emoce a spiritualitu. Tento přístup dvojici umožňuje začlenění takových uměleckých praktik, které se spoléhají na svět mimo lidský rozum, tj. na spiritualitu či folklór a jejich umístění do kontextu současného umění. Výstava potrvá do 31. 12. 2024.
Výstava Anny Ruth: Spřádání stínů, tkaní světla v Galerii Bold je především o křehkosti, proměně a osobním růstu. Její osobitý výtvarný jazyk staví na přirozeném smyslu pro symbolické vyjadřování, emotivní naléhavosti rukopisu a podmanivé neoromantické atmosféře. Vrstevnatá, významově otevřená obrazo-objektová instalace jako celek vytváří iniciační prostředí, jež má schopnost změnit vír každodennosti v existenciální niterný proces. Labyrint protikladů – světlo a tma, motýl a můra, osud a vůle. Výstavu můžete navštívit od 4. 12. 2024 do 11. 1. 2025.