Komplexní dílo Lucia Moholy v Kunsthalle Praha
Výstava pokrývá autorčinu profesní dráhu od druhé dekády po sedmdesátá léta 20. století a představí přes 600 fotografií, mikrofilmů, dopisů, článků, knih a audio nahrávek. Ukazuje tak širokou škálu zájmů a médií, kterým se pražská rodačka věnovala. Skrze výtvarné umění, fotografii, textovou a publikační tvorbu Moholy vypráví osobní příběh, který je zasazen do politického a dobového kontextu. Na ten autorka pohlíží feministickou optikou, která mimo jiné rozebírá také podřadnou roli žen v rámci Bauhausu. Fotografie Lucie Moholy byly vydávány bez autorství, spousta jejich negativů byla během druhé světové války ztracena a odvezena do zahraničí Walterem Gropiem. Na téma chybějících děl navazuje v několika dílech současný český umělec Jan Tichý, který vyučuje na katedře fotografie na School of the Art Institute of Chicago. Jeho instalace reagují na život a profesní dráhu Lucie Moholy.
Spřízněni volbou v galerii Portheimka
První výstava z cyklu výstav „Pedagog a jeho žáci“, které v Galerii Portheimka na Smíchově zmapují terén současného vizuálního umění skrze gravitaci výrazných postav vedoucích malířských a sochařských ateliérů na pražské AVU, kteří v nedávné době ukončili svoji dlouholetou pedagogickou činnost. Série těchto výstav představí širokou paletu současných českých umělců, kteří byli těmito výraznými uměleckými osobnostmi více či méně v průběhu studií formováni. První výstavou z tohoto cyklu je výstava ateliéru Malířská škola III. Michaela Rittsteina a Romana Franty, která představuje dílo vybraných studentů i absolventů ateliéru. Výstavu pořádá The Chemistry gallery.
Výstava Hranice nejednoznačnosti, která probíhá v galerii MeetFactory, nám umožňuje nahlédnout do vzájemného prolínání volného a užitého umění, které je specifické pro dnešní uvažování ve výtvarném umění, stejně jako pro v oblasti designu. Díla, která se vymykají z vymezených kategorií postrádají jasných hranic směrem k formální rozostřednosti. Výstava, kterou připravili kurátoři Ján Gajdušek a Tereza Havlovicovámůže být také chápána jako vizuální odraz mezioborovosti, která je v současnosti tématem vysokých uměleckých škol a projektů. Můžete vidět díla deseti umělců a umělkyň, které jsou charakteristická svým napětím mezi současnými technologickými postupy a návratem k rukodělnosti a autenticitě materiálu.