PAW24 Na co se můžete těšit?

Třetí ročník Prague Art Week24 opět představí to nejlepší z pražských galerií a muzeí umění. Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 5. září v Centru současného umění DOX společně s vernisáží výstavy jednoho z nejznámějších českých malířů Josefa Bolfa. Navazovat bude čtyřdenní dynamický program, který se uskuteční od čtvrtka 5. do neděle 8. září ve více než třech desítkách vybraných pražských institucí a prostorech věnovaných umění. Všechny události v programu Prague Art Week jsou ve vyhrazených dnech a časech přístupné pro širokou veřejnost zdarma.

Festival Prague Art Week24 již potřetí zahájí podzimní uměleckou sezonu pestrým programem řady nejrenomovanějších pražských muzeí a uměleckých institucí, soukromých sbírek, vybraných projektových prostorů, uměleckých ateliérů a četných galerií, které budou prezentovat místní uměleckou scénu, ale i hostit umělce a galerie ze zahraničí. Rozsáhlý festivalový program návštěvníkům přináší nejrozmanitější podoby současného umění, od komorních malířských výstav v galeriích přes rozměrné sochařské realizace ve veřejném prostoru až po živé performance. Návštěvníci se mohou těšit například na novou sólovou výstavu Josefa Bolfa v Centru pro současné umění DOX a (mezi)národní milovníci umění ocení možnost shlédnout zde i výstavu KAFKAesque, která přináší reflexi světoznámého díla pražského rodáka Franze Kafky a jeho poetiky v současném výtvarném umění. První ucelenou prezentaci tvorby spisovatelky a fotografky, taktéž pražského původu, Lucie Moholy s názvem Lucia Moholy: Exposures bude k vidění v Kunsthalle Praha. Velkou sólovou výstavou v Museu Kampa se v Praze poprvé bude prezentovat jeden ze světově nejúspěšnějších českých umělců mladé generace, Vojtěch Kovařík.

Na co se můžete těšit? „PAW24 letos opět chystá výstavní program v netradiční lokaci! V programu festivalu, který zveřejníme během června, se objeví pozvánka do nově zrekonstruovaném objektu v úplném centru Prahy. Zde bude k vidění unikátní výstavní projekt věnovaný prezentaci nejmladší generace umělců, PAW Young Selection, kterou chystají organizátoři ve spolupráci s Galerií Kodl. Dalším z vrcholů programu mimo galerijní prostory bude vystavení jedné z nejzajímavějších českých soukromých sbírek, která v neobvyklém prostředí ožije velmi netradiční formou,” láká za organizátory ředitelka festivalu Lenka Bakešová.

Součástí týdne umění bude opět i program přednášek a debat v Superstudiu. Doprovodný program bude tentokrát zaměřen na oblast kreativního vzdělávání a ponese podtitul EDUcare. Uskuteční se v Centru současného umění DOX,  které se této oblasti dlouhodobě a intenzivně věnuje a které bude mít významný podíl na jeho podobě. Další doprovodný program bude možné navštívit i v Národní galerii Praha, ve Velké dvoraně Veletržního paláce a na dalších místech, kde bude probíhat pražské bienále současného umění, které se letos zaměří na vztahy mezi venkovem a městem a s tím související význam a smysl lidské práce. Součástí festivalu budou také VIP eventy a edukativní komentované prohlídky umožňující veřejnosti objevit rozmanitost pražské umělecké scény. Všechny události v programu Prague Art Week jsou ve vyhrazených dnech a časech přístupné pro širokou veřejnost zdarma.

Pro další informace sledujte platformy Prague Art Week, kde bude postupně odhalen celý zářijový program. K Události PAW24 se můžete přidat na Facebooku Prague Art Week, informace lze získat v pravidelném newsletteru a spojit se s festivalem můžete na Instagramu a LinkedIn Prague Art Week.