PRAHA MÁ SVŮJ ART WEEK!

PRAGUE ART WEEK 22 během sedmi dnů od 9. do 15. září 2022 představí to nejlepší z programu předních pražských muzeí a galerií. Nejširší veřejnosti nabídne festival desítky vernisáží a výstav, ale také tematický edukativní program za účasti významných osobností z České republiky i ze zahraničí.

#Savethedate! Během sedmi dnů od 9. do 15. září 2022 se v Praze uskuteční první ročník mezinárodní přehlídky výtvarného umění PRAGUE ART WEEK 22. 

„V Praze sídlí velké množství skvělých umělců, po celé metropoli najdete ateliéry výtvarníků, město je protkáno síti malých galerií a off-space prostorů a v samém centru funguje několik velkých institucí prezentujících to nejlepší z historie i současnosti umění. Během roku v Praze můžete navštívit i různě zaměřené festivaly výtvarného umění, ale jedna společná událost tu doposud chyběla. Věřím, že art week je přesně tím formátem, který propojí pražskou uměleckou scénu a zapíše Prahu na uměleckou mapu světa,“ říká ředitelka festivalu Lenka Bakešová.

#Highlights

Zahájení festivalu se bude konat v pátek 9. září na piazzettě Národního divadla, kde současně proběhne i vyhlášení soutěže o nejlepší NFT, kterou pořádá galerie Artefin. Druhý víkend v září se otevřou dveře významných uměleckých institucí, galerií, soukromých sbírek ale i uměleckých ateliérů po celé Praze zdarma. Během soboty a neděle mohou navíc návštěvníci Národní galerie Praha, Galerie hlavního města Prahy, Kunsthalle Praha, Musea Kampa, DOXu i Rudolfina a dalších těšit na speciální doprovodné programy k výstavám. 

Návštěvníci festivalu budou mít také například zcela poprvé možnost vidět výstavu ze sbírky Havrlant Art Collection, která se soustředí na progresivní umění východoevropského regionu a mladé české umělce. Návštěvníci se také mohou těšit na otevřená umělecká studia a různé doprovodné programy.

Festival PAW 22 se bude konat v období předsednictví České republiky v Radě Evropské unie, záštitu festivalu udělil ministr pro evropské záležitosti doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D a také ministr kultury Mgr. Martin Baxa.