NAVE, MUSIC BY BRIAN ENO, AN INSTALLATION BY JIŘÍ PŘÍHODA

Trvání:20. 7. 2023 - 24. 9. 2023
Kurátor:Petr Nedoma
Autor:Galerie Rudolfinum
Adresa:Galerie Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, Staré Město, Praha, 110 00

22.9. (21.00) – 23.9. (11.00) NOC S BRIANEM 2 

Zveme vás k další meditaci, odpočinku, rozjímání i k usínání v uklidňujícím obklopení ambientní generické hudby Briana Ena, která se line z instalace Jiřího Příhody. Galerie Rudolfinum pro velký zájem návštěvníků podruhé otevírá dveře výstavy NAVE, Music by Brian Eno, An Installation by Jiří Příhoda přes celou noc. Vstup je volný.

21. 9., 18.00
Komentovaná prohlídka výstavy NAVE, Music by Brian Eno, An Installation by Jiří Příhoda. Výstavou vás provede Jiří Příhoda.

24. 9., 14.00–16.00
Artpark Galerie Rudolfinum: Ateliérovka.
Nedělní výtvarná dílna pro děti a veřejnost na téma výstavy NAVE, Music by Brian Eno, An Installation by Jiří Příhoda.

V Ateliérovce budou děti tvořit pomocí smyslových zážitků – zraku, sluchu a hmatu. Nejdříve se zaměří na poslech ambientní hudby a se zavázanýma očima budou na papíře znázorňovat, co pro ně představuje ticho a klid. Budou vnímat pohyb rukou a okraje papíru. Poté budou kreslit se zacpanýma ušima a na závěr si pomocí hmatového smyslu vytvoří chrám – prostor pro meditaci a odpočinek.

Vstup je volný. Kapacita omezena – nezapomeňte si zarezervovat své místo na adrese rajnisova@rudolfinum.org.

Ticho a klid jsou hlavním tématem ambientní hudby, kterou pro instalaci NAVE v Galerii Rudolfinum připravil britský umělec a producent Brian Eno. Jedinečný meditativní zvukový zážitek volně rámuje objekt vytvořený českým umělcem Jiřím Příhodou.

Galerie Rudolfinum