Dejte si do kalendáře! PAW24

Save the date!/ Dejte si do kalendáře!

Praha opět ožije současným uměním! S potěšením oznamujeme, že se od 5. do 8. září  uskuteční 3. ročník pražského týdne umění PRAGUE ART WEEK24

Na čtyřicet předních umělecky zaměřených míst, od galerií a muzeí až po projektové prostory, umělecké ateliéry a rezidence, po celém městě zpřístupní své výstavy a pozvou vás za nevšedními zážitky.

Festival vizuálního umění Prague Art Week již potřetí přinese poutavý program pro milovníky umění, profesionály a sběratele, kulturní nadšence i mezinárodní návštěvníky.

Buďte u toho!

 

S velkým potěšením také oznamujeme, že jsme se stali součástí aliance evropských týdnů umění. “ The Spider “ spojuje významné evropské umělecké festivaly za účelem živé kulturní spolupráce. Napříč evropským uměleckým světem se rozvíjí nová éra jednoty a spolupráce, hrdě představujeme “ The Spider“ – platformu, která sdružuje významné evropské týdny umění a galerijní víkendy. Toto spojenectví zahrnuje renomované akce, jako jsou , Amsterdam Art Week, Berlin Art Week, Prague Art Week, Vienna Art Week, Stockholm Art Week a Barcelona Gallery Weekend. Posláním je podporovat prosperující komunitu evropských uměleckých festivalů a propojovat začínající i zavedené galerie a instituce napříč kontinentem. Tato iniciativa představuje ambiciózní kapitolu na naší společné cestě se zaměřením na propagaci Evropy jako destinace pro umění, kreativitu a vzdělávání prostřednictvím naší sítě center.

V rámci aliance festivalů umění The Spider s radostí uvádíme Spider Journal, online publikaci představující umělecké prostory, instituce, galerie a umělce z našich partnerských měst. Uznávaní autoři a kritici z celé Evropy budou poskytovat vhled do místních uměleckých scén a posilovat tak propojení mezi místní a mezinárodní tvorbou.

Pavouk symbolizuje sílu, složité propojení a provázanost umění. Tvoří síť uměleckých inovací a kulturních výměn, přičemž týdny umění, galerijní víkendy a další umělecké festivaly z celé Evropy se spojují, aby odstartovaly tento vzrušující podnik.