PAW TIP #05: Různorodé výstavní koncepty

Kam vyrazit v příštích dnech za uměním? Navštivte Galerii Magnus Art, kde právě probíhá výstava prezentující dvougenerační sbírku Jana a Johana Bejšovce. V Sotheby’s Int. Reality zase multimediální umělkyně Lucie Jindrák Skřivánková proměnila kancelářské prostory v impozantní galerijní prostor, který můžete po domluvě navštívit. V Galerii The Design je k vidění výstava Fire Walk With Me, která spojuje dílo Blanky Němcové a Richarda Nestlera skrze element ohně, který oba ve své práci různým způsobem využívají.

Výstava Bejšovec & syn v Galerii Magnus Art představuje dvougenerační sbírku umění a jedinečný přístup ke sběratelství, který se řídí jednoduchým kritériem osobního vkusu. Zajímavým aspektem sbírky je generační přesah. Jan Bejšovec již od útlého věku zapojil do sběratelství svého syna Johana, který si nyní samostatně vybírá umělecká díla na výstavách a aukcích. Navštivte výstavu v Galerii Magnus Art a prozkoumejte, jak může osobní přístup ke sběratelství vytvořit unikátní a precizně koncipovanou sbírku, na které se podílí dvě generace sběratelů. Výstavu můžete navštívit do 13. července.

Multimediální umělkyně Lucie Jindrák Skřivánková nyní transformuje prostory Sotheby’s Int. Reality na Janáčkově nábřeží do galerijní expozice. Absolventka Akademie výtvarných umění v ateliéru Michaela Rittsteina má za sebou nespočet výstav v Česku i zahraničí. Ať už jde o malbu, objekt, textil nebo světelnou instalaci, v jejích dílech rezonuje práce s abstraktními formami. Výstava je přístupná po předchozí domluvě a nabízí návštěvníkům poznat tvorbu Lucie Jindrák Skřivánkové a prozkoumat její formální a konceptuální přístup k abstrakci v netradičních výstavních prostorách.

Až do října probíhá v Galerii The Design výstava Fire Walk With Me, kurátorovaná Romanou Drdovou, na které se setkávají díla dvou umělců – Blanky Němcové a Richarda Nestlera. Oba umělce spojuje fascinace přírodním elementem ohně, který je klíčový pro jejich tvorbu. Blanka Němcová se věnuje keramice a její práce vynikají unikátními texturami a tvary, které vznikají díky vysokým teplotám při vypalování. Richard Nestler, malíř absolvent pražské AVU, ve svých velkoformátových kresbách propojuje vnitřní pohled na svět s civilizačním vývojem. Vytváří imaginární krajiny, které se nachází mimo určený čas a prostor. Galerie The Design, zaměřená na současné české konceptuální umění je součástí design shopu s kurátorským výběrem designového skla, keramiky, šperků, módních doplňků či sběratelských předmětů od renomovaných designérů.