PAW TIP #1: Probíhající výstavy umělkyň

Jaké aktuální výstavy si nesmíte nechat ujít? Vybrali jsme pro vás tři výstavy, které spojuje stejné téma – vystavující jsou ženy. Současné ženské umění si můžete prohlédnou v galeriích hunt kastner, The Design a Galerii hl. m. Prahy.

The Design

Would You Still Love Me if I Were a Worm?
8. 3. – 31. 5. 2023
Kurátorka: Romana Drdová

Nový concept store, který je spojen s galerijním prostorem pod kurátorskou taktovkou umělkyně Romany Drdové, otevřel na začátku března skupinovou výstavu 4 umělkyň. Různé mediální formáty se potkávají pod jedním jmenovatelem, kterým je žena. Téma, které se každé z dotyčných umělkyň dotýká, ale každá ho zpracovává trochu jinak. Zveme vás na výstavu umělkyň: Aleksandry Vajd, Anny Ruth, Terezy Štětinové a Anny-Marie Berdychové do The Design.

 

Galerie hl. m. Prahy, Dům U Kamenného zvonu

Margita Titlová: Purpurová vertikála
15. 2. – 14. 5. 2023
Kurátorka: Magdalena Juříková

V GHMP v Domě U Kamenného zvonu probíhá souborná výstava děl Margity Titlové, která patří k nejvýraznějším osobnostem generace 80. let. Svým rukopisem vyjadřovala nesouhlas s tehdejší ideologií, která se nevyhla ani uměleckému světu. Konceptuální umění a performance jsou nejvýraznějšími prostředky, které k tomu používala. Nenechte si ujít tuto expresivní výstavu, která je k vidění do půlky května.

 

hunt kastner

Touching Time that Stands Still
17. 2. – 1. 4. 2023
Kurátorka: Pavlína Morganová

Galerie Kachy Kastner a Camille Hunt představuje skupinovou výstavu Evy Kmentové, Evy Koťátkové, Aleny Kotzmannové, Aleny Kučerové, Adély Matasové a Terezy Štětinové pod kurátorským vedením Pavlíny Morganové, která se ve své praxi zabývá “ženským uměním”. Koncept výstavy vychází ze zájmu o díla žen a zkoumání situací, které jako ženy musely překonávat. Výstava trvá již jen do 1. dubna.