Vienna Art Week: Challenging Orders

VIENNA ART WEEK představí od 18. do 25. listopadu 2022 živou vídeňskou uměleckou scénu. Spolu s přibližně 70 programovými partnery nabízí týden inspirativního umění od baroka po současnost se vstupem zdarma.

Již po osmnácté v řadě se v rámci VIENNA ART WEEK zaměří všechny reflektory na Vídeň jako město umění. Letošní téma CHALLENGING ODERS vyzývá umělce, aby ve své umělecké praxi různými způsoby zpochybňovali stávající normy a řády: například zpochybňováním a nahrazováním stávajících kánonů, kritikou institucí nebo přehodnocováním společenského a politického statusu quo.

VIENNA ART WEEK se považuje za společnou platformu vídeňské umělecké komunity a je založen na spolupráci vídeňských uměleckých institucí, uměleckých univerzit, galerií a nezávislých uměleckých prostor, která je celosvětově jedinečná.

Postupem času se VIENNA ART WEEK vyvinul v jednu z nejvýznamnějších uměleckých akcí v Podunají. Se svými 23 členy uměleckého klastru, přibližně 70 programovými partnery, 35 000 návštěvníky ročně a 140 akcemi, které jsou zdarma přístupné veřejnosti, zviditelňuje každoročně ve třetím listopadovém týdnu vídeňský umělecký svět na národní i mezinárodní úrovni.

Široká nabídka akcí během týdne – od komentovaných prohlídek přes odborné přednášky, performance, workshopy, vernisáže výstav až po návštěvy ateliérů umělců – představuje špičkovou uměleckou scénu města a je jedinečná svou formou.

Z širokého programu Vídeňského Art Weeku můžete každý den vybírat bezpočet zajímavých událostí. Je na preferencích a osobním vkusu či zkušenosti diváka, které výstavy a doprovodné programy navštíví. Část programů je v angličtitě, zbytek v němčitě a některá umělecká díla mluví sama za sebe. Aby jste se ve Vídni zorientovali, doporučujeme vám níže pár událostí, ale osobně bych vám poradila aby jste v sobě našli odvahu objevitele, který se s programem a tužkou v ruce vydá do ulic Vídně poháněn vášní pro umění. Každý váš úlovek vás pak více potěší. Přeji vám úspěšný „art hunting“.

Lenka Bakešová, ředitelka Prague Art Week 

 

EXHIBITION: HOUSE OF CHALLENGING ORDERS

ARTIST TALK WITH THE GUERRILLA GIRLS: THE ART OF BEHAVING BADLY

PŘEDSTAVENÍ JULIUS PRISTAUZ: PRŮNIK DO VÍCE PROSTORŮ

CURATOR TOUR WITH DR. ANTONIA HOERSCHELMANN THROUGH „BASQUIAT: THE RETROSPECTIVE“

EXHIBITION OPENING „MIXED UP WITH OTHERS BEFORE WE EVEN BEGIN“