Weekend Max Mara na Prague Art Week 22 představila novou kolekci

Italská značka Weekend Max Mara uvedla během prvního ročníku pražského Art Weeku kolekci Habito, novou Signature Collection od Patricie Urquioly.

Weekend Max Mara Signature každou sezónu představuje speciální kolekce navržené ve spolupráci s významnou mezinárodní osobností. Letos uvádí již desátou jubilejní kolekci pro podzim/zimu 2022–23, jejíž autorkou je Patricia Urquiola. Kolekce nese název Habito, což ve španělštině znamená „zvyky“ a „obývat“ v první osobě. „Moje práce je každodenním výzkumem o tom, jak můžeme obývat prostor nebo životní zkušenost v různých dimenzích. Proč ne také v oděvech? Jsou to kusy našich domovů, které si s sebou neseme na své cestě. Kolekce vypráví o hybridních kouscích, které jsou částí nás jako náš domov. Emocionální obydlí,“ říká Patricia Urquiola a dodává, že Habito je pro ni velmi osobním projektem. 

Španělská módní návrhářka Patricia Urquiola patří mezi nejznámější a nejúspěšnější světové designéry užitého umění, proto Weekend Max Mara představuje první střípky z kolekce u příležitost uměleckého festivalu Prague Art Week. Kolekce Habito byla představena na closing party festivalu v galerii Kvalitář.

Weekend Max Mara také během festivalu oblékla osobnosti z řad influencerů a umělců. Outfity značky Weekend Max Mara na festival vynesla influencerka Nicole Kudělková, šperkařka a modelka Barbora Hankeová, modelka a hudebnice Terezie Kovalová, světoznámá fotografka Marie Tomanová a také galeristka a ředitelka festivalu Lenka Bakešová. Jednotlivé outfity si můžete prohlédnout v galerii nad článkem.