Divná parta – Posedlost malbou

Trvání:10. 5. 2022 18:00 - 26. 8. 2022
Kurátor:Jan Kudrna (textu)
Autor:Artefin
Adresa:Galerie Artefin, Nádražní 203, Měšice, 250 64

10. 5.2022 v 18:00 se koná vernisáž výstavy Divná parta – Posedlost malbou umělců Václava Bláhy, Stanislava Diviše, Jana Pištěka, Aldina Popaje a Oldřicha Tichého. 

DIVNÁ PARTA je volné sdružení autorů, jehož činnost odstartovala společná účast na sympoziu v Mikulově v roce 2014, a nadále působí ve složení: Václav Bláha, zakládající člen skupiny 12/15, Pozdě ale přece, Stanislav Diviš, člen legendární skupiny Tvrdohlaví, Jan Pištěk, který je s okruhem autorů Tvrdohlavých často spojován, Aldin Popaja, český malíř bosenského původu, jehož tvorbu ovlivnila přímá zkušenost s válkou na Balkáně a Oldřich Tichý, držitel ceny nadace The Pollock-Krasner Foundation v New Yorku.

V určitých fázích hledání souvislostí, vztahů a smyslů mezi jednotlivými entitami, styly a přístupy jde naše často až obsesivní potřeba definitivního a jasného výsledku stranou. Prezentovaná pětice malířů není představiteli stejné generace, ani stylové podobnosti. Určitá, byť spíše filozofická spojitost se však přece jen nabízí. Koncentrace a zarputilá oddanost malbě samotné, je cosi, co lze jako jisté pojítko vnímat.

 

Výstavu je možné navštívit po domluvě.

Galerie Artefin