Festival m3 / Umění v prostoru

Trvání:15. 6. 2022 - 30. 9. 2022
Kurátor: Dagmar Šubrtová and Iva Mladičová
Autor:PAW
Adresa:Galerie Bubec, Tělovýchovná 748, Praha 5, Praha,

vlaková nádraží – Praha Braník/PETER CUCACK, Praha Řeporyje/ELIÁŠ DOLEJŠÍ , Masarykovo nádraží/LLOYD DUNN, Praha Modřany/PAVEL HOŠEK, Praha Vršovice/PETR STIBRAL , Praha Veleslavín/VLADIMÍR TURNER , Praha Libeň/ERIKA VELICKÁ , Praha Zličín/EPOS 25

Smyslem Festivalu m3 / Umění v prostoru je na základě intervencí vybraných umělců ozvláštnit veřejný prostor metropole, zprostředkovat návštěvníkům i obyvatelům města kontakt s aktuálním uměním, konfrontovat je s ním a jeho prostřednictvím aktivně vytvářet nové teritoriální kontexty. V souvislosti s tím i nabourávání společenských a lokálních stereotypů a rozpoutání veřejné diskuse na konkrétní témata vztahující se k problematice. V letošním roce vystavují umělci svá díla na vlakových nádražích. Podtitul letošního Festivalu je „Mezi meziprostory“. V letošním roce vystavují umělci svá díla na vlakových nádražích.

Realita nádražních budov, železničních tratí a jejich okolí spoluvytváří na první pohled zřetelné mantinely základu konceptu letošního ročníku Festivalu m3 – Umění v prostoru. V jejich bezprostředním sousedství okamžitě vyvstávají významové roviny – sociální, politicko-estetická, architektonická, historická, urbanistická, ekologická.

9. 9. 2022, 11:00 a 16:00
Zveme Vás na průzkum okolí Braníku společně se zvukovým umělcem Peterem Cusackem. 
Poslechneme si souvislosti mezi krajinou a zvukovou krajinou této historické části Prahy. 

Procházky trvají přibližně 75 minut a během i po ní bude čas na pozorování a diskusi. 
Prosíme svou účast potvrďte na dasas@email.cz
Vezměte si dobrou obuv, oblečení podle počasí a vodu na pití.
více informací na https://favouritesounds.org/ a https://sonicity.cz/node/2466

14. 9. 2022, 17:00
Procházka po Slatinách – Mizející zahrádkářské osady
 
Sraz u sochy Petra Stibrala, park Jiřiny Haukové a Jindřicha Chalupeckého před nádražím Vršovice. Součástí doprovodného programu k instalaci Petra Stibrala je podcast komponovaný z nahrávek ruchů a rozhovorů s obyvateli nouzové kolonie Slatiny, kterou sestavil Miloš Vojtěchovský.

Festival m3