Nenechte si ujít týden umění v Berlíně!

Představujeme vám náš druhý nejbližší art week, a to v hlavním městě Německa. Pokud vám jeden týden v obklopení umění nebude stačit, můžete si PRAGUE ART WEEK prodloužit a udělat si výlet na Berlin Art Week. Každoroční přehlídka umění Berlin Art Week se koná v půlce září, letos od 14. do 18. září 2022.

Berlin Art Week figuruje jako platforma zprostředkující spolupráci mezi nejvýznamnějšími institucemi berlínského uměleckého světa. Jednou za rok nabízí návštěvníkům bohatý program svých cca 50 programových partnerů z řad galerií, výstavních síní, veletrhů, privátních kolekcí a dalších projektů současného umění. Program zahrnuje výstavy, performance, promítání a mnoho dalšího.

 

Za berlínským týdnem umění stojí nezisková organizace Kulturprojekte Berlin, kterou řídí federální stát Berlín, jejímž cílem je propagace berlínské kultury a posilování vazeb mezi kulturními hráči v hlavním městě Německa. Během své 15 leté tradice Kulturprojekte Berlin spolupracoval s nespočtem významných muzeí, divadel a památníků v Berlíně. 

 

Současná podoba Berlin Art Week vznikla z původního veletrhu umění „art forum”, které se konalo v letech 1996-2011. V roce 2012 vznikl Berlin Art Week. Každoročně spolupracuje s více než 50 institucí a organizací z uměleckého světa. Mezi jeho programové partnery patří např. KW Institute for Conterporary Art, Hamburger Bahnhof Museum, Gropius Bau, Berlinische Galerie a mnoho dalších. Z veletrhů umění je to např. Positions Berlin a Gallery Weekend, dále se berlínského týdně umění účastní umělecké projekty jako je např. ABA Air Berlin Alexanderplatz nebo U144 Untergrundmuseum a privátní sbírky. 

Více informací se dozvíte na stránkách Berlin Art Week nebo sledujte jejich sociální sítě: Facebook a Instagram!