PAW TIP #5: VRCHOLÍ ČERVNOVÉ AUKČNÍ VÝSTAVY

Přemýšlíte nad nákupem starého uměleckého díla nebo vás vždy zajímalo jaké je zúčastnit se živé aukce? Jděte se podívat na pražské předaukční výstavy, kde si můžete koupit malbu pleteniny s motivem cyklisty od finské autorky Leena Nio, nebo novorenesanční  židle sgabelo z ořechu. Pražské aukční domy pořádají v měsíci červnu výstavy, na kterých jsou k vidění zajímavé kusy různých stylů ze starého umění a uměleckých artefaktů  v případě aukčního domu Arthouse Hejtmánek, ale také umělecká díla z od evropských současných umělců a designerů, které tentokrát představuje Kodl Conteporary. 

ZARADNÍ AUKCE 2023 ARTHOUSE HEJTMÁNEK
08. 06. 2023 v 16:00

Goetheho 17/2, Praha 6 – Bubeneč

V rámci své tradiční červnové zahradní aukce, která se letos uskuteční ve čtvrtek 8. června, představí Arthouse Hejtmánek díla výtvarného umění, uměleckého řemesla a designu od středověku po současnost, do zahradní aukce v unikátní lokaci historického domu s vnitřní uzavřenou zahradou neodmyslitelně patří i nabýdka unikátních soch různé provenience. Mimo jiné také nový objev, velkoformátový olej Karla Vítězslava Maška – Hra slunečních skvrn, který podle Tomáše Hejtmánka ležel dlouho v neobývané vile. Celý článek si můžete přečíst na našem sesterském webu aukčního zpravodajství Art+.

LETNÍ VÝTVARNÝ SALON KODL CONTEMPORARY
19. 6. – 31. 7. 2023, Praha, Galerie KODL

7. 9. – 2. 10. 2023, Helsinki Embassy Gallery 

Národní 7, Praha 1, 110 00

Kodl Contemporary v Praze a Helsinkách představuje výběr děl od současných českých a českých a finských umělců: Leena Nio, Lukáš Novák, Miika Nyyssönen, Rony Plesl, Vesa-Pekka RannikkoIra Svobodová. Internacionální přesah doplňuje koncepce výběru který se pohybuje skrze různá média, od obrazu na plátně, přes objekty z polyesteru či sádry, až po různá zpracování skla včetně tavené plastiky a kombinovaných technik. Podle Jakuba Kodla se Letní Salon snaží posouvat kontext a hranice českého vizuálního umění a zasazovat jej do světového rámce.