PAW TIP #6: Mezinárodní festival Re-connect Art

Přinášíme vám další tip na událost, kterou byste rozhodně neměli minout. Už ve čtvrtek 13. července 2023 bude zahájen mezinárodní umělecký festival Re-connect Art, který je pokračováním dvacetileté historie projektu Prague Biennale. Festival oživí pražské ulice až do 30. července. Obyvatelům i návštěvníkům veřejných prostranství Prahy umožní setkání s českým i světovým současným uměním – s instalacemi, živými performance a multimediálními díly. Letošní již třetí ročník s podtitulem „Virtuální tělo společnosti“ se zaměří na zkoumání toho, jak digitální vrstva života ovlivňuje fungování komunit v lokálním i globálním měřítku.

 

Festival představuje jak práci již etablovaných a mezinárodně uznávaných umělců, tak i představitelů mladé generace a zprostředkovává pohledy z mnoha odlišných prostředí světových uměleckých scén. Mezi zúčastněnými umělci jsou mimo jiné: VestAndPage, Armando Rotondi a Guy Bar-Amotz,  Sharona Florsheim, Marie Tučková, Tereza Kerle, Markéta Kinterová, Michal Kindernay, Anneliek Nieuwland, Mothers Artlovers, Martina Chudá, Yasmin Goldshani, Shadi Harouni, Karíma Al-Mukhtarová. Kurátorkami festivalu jsou Jitka Hlaváčková a Elis Unique.

Diváci si budou moci prohlédnout díla v dochozí vzdálenosti na třech hlavních trasách, mimo jiné na těchto místech: piazzetta Národního divadla; Dům u Kamenného Zvonu, GHMP;  náplavka Hořejší nábřeží a kobka 17; (A)VOID Gallery na Rašínově nábřeží; Veletržní palác, NGP;  galerie Skautského institutu; Kampus Hybernská; divadlo X10; OC Quadrio a další.

Doprovodný program festivalu nabídne workshopy, performativní přednášky, open-air projekce výběru videoartových děl s autorskými a kurátorskými komentáři. Veřejné debaty otevřou diskuzi o roli umělé inteligence a nejnovějších technologiích v umění i v našem životě z pohledu vědců, umělců, publicistů a dalších.