Mind The Gap – Matěj Janák, Innerfields, M-City, Interesni Kazki

Trvání:11. 8. 2022 - 17. 9. 2022
Kurátor:Petr Hájek
Autor:The Chemistry Gallery
Adresa:The Chemistry Gallery, Ovenecká 1072/17, Praha 7, Praha,

Výstava Mind The Gap představí čtyři autory, které spojuje skutečnost, že se ke svému stávajícímu výtvarnému projevu odrazili od své graffiti minulosti. Či přítomnosti. Představí čtyři různé přístupy, které mají všechny společného jmenovatele vycházejícího z pouličního umění. Tématicky přitom zároveň všechny spojuje téma městské krajiny a digitální přítomnosti. Každý ze čtyř autorů zaplní jednu z místností galerie. Český autor Matěj Janák představí svá zcela nová plátna s jasnou post-graffiti estetikou. Berlínské duo Innerfileds představí realistické figurativní obrazy, v nichž digitální obsah lidi spíše odděluje než sbližuje. Polský M-City představí svůj typický městský konstruktivismus blízký geometrické abstrakci. A ukrajinský Interesni Kazki dech beroucí neo-surrealismus tématicky reflektující ubíjející ukrajinskou současnost.

Výstava se koná v rámci právě probíhajícího mural art festivalu Wall Street a tři zahraniční autoři na této výstavě jsou zároveň zahraniční účastníci letošního prvního ročníku tohoto festivalu. Od každého z těchto autorů vznikne (nebo už vznikl – Innerfields) během tohoto léta v Praze nová velkoformátová malba ve veřejném prostoru (mural). Výstava Mind the Gap take přirozeným způsobem “prosákne” i do pražských ulic.

 

10.9. 2022 od 15:00 do 16:30 výtvarný workshop pro děti 

Přijďte si s dětmi vyzkoušet vytvořit výtvarné dílo po vzoru legendárního polského streetarového umělce M-City. Využijte poslední možnost vlastního vizuálního zážitku v rámci prvního ročníku pražského Wall street festivalu. Obsahem bude volná inspirace z umělcovy tvorby. Polský grafik, designer, pedagog a především světoznámý muralista představuje schémata hustých měst budoucnosti. Po jeho vzoru si účastníci zkonstruují vlastní geometrickou metropoli v jeho typicky kontrastních barvách. M-Cityho díla reagují na veřejný prostor a jeho stovky realizovaných muralů jsou k vidění po celém světě.

Programem bude provázet lektorka Kateřina Weinhartová. Účastníci budou mít dispozici na výběr spoustu různých produktů firmy Stabilo. Workshop je vhodný pro děti od 3 do 18 let. Rezervace na adrese eva.hromnik@thechemistry.cz.

The Chemistry Gallery