NET

Trvání:12. 9. 2022 18:00 - 15. 9. 2022 20:00
Autor:PAW
Adresa:Nová scéna Národního divadla, Národní 1393, Praha 1, Praha, 110 00

Festival doprovodí odborný a edukativní program v Superstudiu na Nové scéně Národního divadla, jehož téma artikuluje podtitul festivalu „NET”.  Účastníci programu budou mít možnost seznámit se s prací významných kunsthistoriků, kurátorů, ředitelů uměleckých institucí a přehlídek, ale i s mecenáši umění či se samotnými umělci a vysledovat tak síť ekonomiky a vztahů, která celé vizuální odvětví drží v chodu. 

 

ART REFLECTION

Pondělí 12. 9. od 18:00 – 20:00

program v češtině, kapacita 100 osob RSVP na GoOut.cz (TBA)

První večerní blok se věnuje podpoře a propagaci současného umění, kritické reflexi výtvarného umění, ale i dalšímu know-how a síťování v oblasti kultury.

(Albertine Kopp & Noemi Smolik, Krištof Kintera v rozhovoru s Lenkou Lindaurovou, Tomáš Klička, Art Antiques a hosté)

 

ART CAREER

Úterý 13. 9. od 18:00 – 20:00

program v angličtině, kapacita 300 osob, RSVP na GoOut.cz (TBA)

Druhý večerní blok doprovodného programu pražského týdne umění je věnovaný umělcům a umělkyním, ale také profesím, které, byť nepřímo, profilují životní dráhy profesionálů umění. 

Zajímá vás, jak fungují struktury umělecké scény v New Yorku? O know-how se podělí původem česká fotografka Marie Tomanová a kurátora historik umění, Thomas Beachdel (USA). Teoretička a badatelka současného umění Céline Sabari Poizat (FR) se naopak podělí o to, která témata zaznamenala na poli nejprogresivnějšího umění střední a východní Evropy. Můžete se těšit na další hosty, které zve Lenka Bakešová a lákavý vizuální přesah přednášky.

 

ART COLLECTING

Středa 14. 9. od 18:00 – 20:00

program v češtině, kapacita 100 osob, RSVP na/on GoOut.cz (TBA)

Třetí večerní blok věnovaný investicím do umění a sběratelství umění představí hned několik perspektiv, jak s uměleckými artefakty nakládat, a to ve fyzickém, ale i čím dál častěji využívaném digitálním prostředí. 

O nákupu, ochraně a péči o sbírky umění promluví zástupci Galerie Kodl, Artefin, Havel & Partners a House of Lobkowicz. Program doplní i odborný průzkum chování českých sběratelů, který připravili J&T Banka Art a odborná platforma Art+. Moderuje Jan Stuchlík.

 

ART MANAGEMENT 

Čtvrtek 14. 9. od 18:00 – 20:00

program v češtině, kapacita 100 osob, RSVP na GoOut.cz (TBA)

Závěrečný večerní přednáškový blok představí osobnosti a projekty, jež rezonují přes hranice jednotlivých zemí.

Jak vznikl první světový art week? Představí zástupkyně Art Week Vienna. Případovou studii mecenášství ve Spojených státech amerických představí zástupce Karel Komárek Family Foundation. Dozvíte se také o nejvýraznějších počinech Českých center v celém světě. O obtížích institucionálního fungování během války, ale i o jejich zdolávání promluví Maryna Shcherbenko z Shcherbenko Art Centre v Kyjevě. Závěrečný odpolednem vás provede a zakončí ho speciálním rozločením Jakub Jahn.

 

 

Program v Superstudiu PAW 22 bude zdarma, účastníci se budou registrovat skrze RSVP na GoOut. (od 1. září 2022)