VÝSTAVA NFT – DIGITÁLNÍCH UMĚLECKÝCH DĚL

Trvání:8. 9. 2022 - 30. 9. 2022
Kurátor:René Rohan
Autor:Galerie Artefin
Adresa:Galerie Artefin, Nádražní 203, Měšice, 250 64

Galerie ARTEFIN ve spolupráci s Callisto Network pořádají soutěž o nejlepší NFT — digitální umělecké dílo. Vyhlášení výsledků, předání cen a dražba vítězného NFT proběhne v rámci festivalu Prague Art Week 2022. Vybrané projekty, přihlášené do soutěže o nejlepší NFT – digitální umělecké dílo, budou prezentovány na výstavě v galerii Artefin v Měšicích u Prahy a od 9. do 19. září ve videogalerii v mezaninu Nové scény Národního divadla. 

Cílem akce je propagace NFT jako svébytného vizuálního média, které rozšiřuje hranice pro vytváření a prezentaci umění. Naší snahou je ukázat odborné i laické veřejnosti, že NFT není jen fotografií existujícího díla prodávaného za kryptoměnu, ale hodnotnou uměleckou disciplínou, ve které autor od počátku uvažuje o výsledném formátu NFT jako o originálním artefaktu.

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích. První kategorií je Cena odborné poroty a druhou Cena diváků. Pro svého favorita v kategorii Cena diváků / fanoušků můžete hlasovat do 7. 9. 2022

Vítězné NFT v kategorii Cena odborné poroty bude veřejně draženo po dobu trvání festivalu Prague Art Week 2022 a výtěžek dražby bude věnován Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Mezi vystavujícími umělci budou jména jako Jiří Černicky, Jiří David, Ašot Haas, Michal Pustějovský, Jakub Sýkora, Petr Hajdyla a další. Autoři oceněných NFT obdrží finanční odměnu.

Poslechněte si podcast s René Rohanem aktivitách galerie Artefin i o soutěži o nejlepší digitální dílo – NFT ZDE.

9. – 19. 9. 2022
9. 9. 2022, 17:00
Piazzetta Národního divadla, Národní 1393, Praha 1
Vyhlášení soutěže NFT v zámci zahájení PRAGUE ART WEEK
 
 
 11. 9. 2022, 10:00-18:00
Den otevřených dveří společnosti ARTEX, která sídlí v areálu Galerie ARTEFIN. Představíme vám unikátní depozitáře určené pro uskladnění uměleckých děl (jediné svého druhu v České republice), specializované nákladní vozy upravené pro transport umění, nebo způsoby balení exponátů vysokých hodnot.
 
Galerie Artefin