PAW23 4 SPECIAL EXHIBITIONS: GALERIE MOLSKI, SOUČASNÁ POLSKÁ ABSTRAKCE

Trvání:21. 9. 2023 - 24. 9. 2023
Kurátor:Krzysztofa Kornacka
Autor:Galerie Molski
Adresa:Jeruzalémská, Jeruzalémská 964/4, 110 00 Nové Město 964/4, Praha 1, Praha, 110 00

Budovu bývalé banky v centru města v Jeruzalémské ulici 4 poskytl partner festivalu PAW, společnost PSN, aby se z nevyužívaného objektu na čtyři dny stalo výstavní místo. Na několika podlažích banky z nultých let se setkává příznačná estetika „chrámů peněz“ s kritickou reflexí a intervencemi mladé i střední generace umělců z východní Evropy.  

Těšit se můžete na výstavy PRIVATIZACE, GALERIE MOLSKI, CHRÁMY PENĚZ a WHO MOVED MY CHEESE ?

Vernisáž / Opening: 22. 9., 17.00 

MOLSKI gallery&collection je galerie současného umění z polské Poznaně, která se specializuje na abstraktní umění. V rámci Prague Art Week představují díla sedmi umělců různých generací, které spojuje jazyk geometrické abstrakce. Jejich díla jsou konglomerátem ukazujícím, jakými směry se může současná abstrakce vyvíjet. Pojem abstrakce každý z nich uvažuje na jiné významové ploše, a ukazuje tak její neomezenost. Abstrakce však není hlavním tématem jejich tvorby. Je pouze prostředkem uměleckého vyjádření, který umožňuje chápat svět prostřednictvím jiných paralelních skutečností. 

UMĚLCI / ARTISTS: Tamara Berdowska, Mariusz Kruk, Sebastian Krzywak, Krzysztof Mętel, Michał Misiak, Mateusz Piestrak, Kinga Popiela 

Galerie MOLSKI