PAW23 4 Special Exhibitions: PRIVATIZACE

Trvání:21. 9. 2023 - 24. 9. 2023
Kurátor:PAW23 – Richard Bakeš
Autor:Galerie Pekelné sáně
Adresa:Jeruzalémská, Jeruzalémská 964/4, 110 00 Nové Město 964/4, Praha 1, Praha, 110 00

Budovu bývalé banky v centru města v Jeruzalémské ulici 4 poskytl partner festivalu PAW, společnost PSN, aby se z nevyužívaného objektu na čtyři dny stalo výstavní místo. Na několika podlažích banky z nultých let se setkává příznačná estetika „chrámů peněz“ s kritickou reflexí a intervencemi mladé i střední generace umělců z východní Evropy. 

Výstavy: PRIVATIZACE, GALERIE MOLSKI, CHRÁMY PENĚZ a WHO MOVED MY CHEESE ?

Vernisáž / Opening: 22. 9., 17.OO 

Výstava ze sbírky Pekelné sáně představí site specific instalaci Tomáše Bárty a Tomáše Roubala, která představuje jakýsi prequel k jejich společné výstavě, jenž bude následovat 6. října v Galerii Pekelné sáně v Kroměříži. Výstavu v unikátních prostorách bývalé banky doplní intervence Jana Nálevky. 

Tomáš Bárta (*1982) je český umělec nejvíce známý svými malbami a kresbami, které navazují na tradici modernistické geometrické abstrakce. 

Tomáš Roubal (*1982) je absolvent Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Jeho dílo se zabývá současnými politickými událostmi, které zkoumá prostřednictvím sochy, malby, kresby a autorských publikací 

Jan Nálevka (*1976) je český konceptuální umělec, který pracuje s médiem kresby, videa, digitální fotografie, instalace a objektu. Jeho dílo je obvykle minimalistické a ironické.

Galerie Pekelné sáně