Superstudio PAW 22: ART CAREER

ART CAREER – Úterý 13. 9. 18:00 – 20:00
Program v angličtině, kapacita 300 osob, rezervace ZDE

Druhý večerní blok doprovodného programu pražského týdne umění je věnovaný umělcům a umělkyním, ale také profesím, které, byť nepřímo, profilují životní dráhy profesionálů umění.

Zajímá vás, jak fungují struktury umělecké scény v New Yorku? O know-how se podělí původem česká fotografka Marie TomanováThomas Beachdel, kurátor a historik umění, docent dějin umění a architektury na City University of New York (CUNY). 

Céline Sabari Poizat, teoretička a badatelka z Paříže, promluví o nejnovějších tendencích současného umění, zkoumaných v rámci platformy Nonfiction, kterou sama založila. Díky této platformě pomáhá v rozvoji rozmanitým uměleckým projektům a některé z nich představí v rámci svého výstupu.

V rozhovoru nad uměleckou praxí a tím, co v současnosti obnáší uslyšíte původem tureckého umělce Boru Akıncıtürk, v současnosti žijícího v Londýně, s kurátorem Jánem Gajduškem.

Poté bude následovat performance umělkyně Luki Essender. Performerka představí poetický příběh s názvem „Velký klíč, směšný klobouk a šlapka od Cartiera”, kde zkoumá pomocí fragmentovaného memoáru bílého twinka posedlost vousy, módou, heteronormativitou, sexem, cestovaním a daty. Performance Luki Essender, kterou kurátorsky připravila Romana Drdová připravil PAW ve spolupráci s Aliancí galerií současného umění.

Úterní program zakončí hudební set české umělkyně Anny Ruth na piazzettě Nové scény ND, který bude probíhat do 22h. Během celého večera bude na místě také gastro koutek s občerstvením.