Superstudio PAW 22: ART COLLECTING

ART COLLECTING – Středa 14. 9. 18:00 – 20:00
Program v češtině, kapacita 100 osob, rezervace ZDE

Třetí večerní blok věnovaný investicím do umění a sběratelství umění představí hned několik perspektiv, jak s uměleckými artefakty nakládat, a to ve fyzickém, ale i čím dál častěji využívaném digitálním prostředí. 

Jak se čeští sběratelé umění rozhodují při nákupu uměleckých děl, za kolik je kupují, do jaké míry vnímají umění jako investici a jaký vztah mají k digitálnímu umění? Nejen na tyto otázky odpoví prezentace hlavních závěrů unikátního průzkumu J&T Banky a odborného serveru Artplus.cz. O trendech a specifikách prodeje umění přes internetové platformy bude hovořit  Matyáš Kodl z Galerie Kodl a Artslimit.com. René Rohan z galerie a investičního fondu Artefin bude mluvit o trhu s NFT a jeho dalším rozvoji. Technologii NFT už využívá ve svých sbírkách House of Lobkowicz, o zkušenosti s tímto nástrojem se podělí William Rudolf Lobkowicz. Filip Čabart za Havel & Partners se bude věnovat právní ochraně děl v digitálním prostředí či daňovým dopadům investic do umění v digitálním prostředí. Panelovou diskusi bude moderovat Jan Stuchlík, šéfredaktor serveru Artplus.cz.

Středeční program zakončí hudební set hudebnice Mary Nguyen (Mor Wen) na piazzettě Nové scény ND, který bude probíhat do 22h. Během celého večera bude na místě gastro koutek s občerstvením.

 

4. foto: NFT soutěž galerie ARTEFIN, dílo Magna Mutatio Natron, Kryštof Brůha