Superstudio PAW22: ART REFLECTION

ART REFLECTION – Pondělí 12. 9. 18:00 – 20:00
Program v češtině a angličtině, kapacita 100 osob, rezervace ZDE

První večerní blok se věnuje podpoře a propagaci současného umění, kritické reflexi výtvarného umění, ale i dalšímu know-how a síťování v oblasti kultury. Albertine Kopp & Noemi Smolik, Krištof Kintera v rozhovoru s Lenkou Lindaurovou, Tomáš Klička z Art Antiques s hosty Johanou Lomovou a Pavlem Klusákem.

Celý blok zahájí rozhovor Noemi Smolik s Albertine Kopp. Albertine Kopp žije mezi Amsterdamem, Paříží a Basilejí a je zakladatelkou a ředitelkou programu Caribbean Art Initiative. Caribbean Art Initiative je nezávislé neziskové sdružení, které se snaží podporovat rozvoj kultury v celém karibském regionu, zvyšovat povědomí a podporovat dialog po celém světě. Na její práci, která je založená na kulturní výměně, spolupráci a fundraisingu se jí bude ptát kurátorka, teoretička, pedagožka a kritička umění Noemi Smolik. 

První rozhovor bude v angličtině a poté bude program pokračovat v českém jazyce. Na téma naváže rozhovor Lenky Lindaurové s Krištofem Kinterou, ve kterém budou reflektovat jeho uměleckou práci a poslední realizace ve veřejném prostoru.

V rámci třetího přednáškového bloku proběhne diskuze Tomáše Kličky, šéfredaktora časopisu Art Antiques, s Johanou Lomovou a Pavlem Klusákem na téma současného fungování výtvarné publicistiky a kritiky a výhledů psaní o umění. Pavel Klusák je hudební publicista, který je rovněž šéfredaktorem čtvrtletníku Qartal vydávaného GHMP. Johanka Lomová je pedagožka UMPRUM, kde přednáší dějiny umění a kritiku. V minulosti působila jako redaktorka Art Antiques. Diskuze se koná u příležitosti 20 let, které letos uplynuly od založení Art Antiques.

Pondělní program zakončí hudební set české umělkyně Anny Ruth na piazzettě Nové scény ND, který bude probíhat do 22h. Během celého večera bude na místě gastro koutek s občerstvením.

V Superstudiu bude po celý týden v průběhu programu možné zakoupit si festivalový katalog PAW 22 a nové vydání časopisu Art Antiques s festivalovou přílohou.