Prague City University: Redefinování uměleckého vzdělávání

Jaké jsou nové způsoby uměleckého vzdělávání? A jaké jsou možnosti uměleckého vzdělávání pro anglicky mluvící studující? Prague City University svým programem představuje multidisciplinární vzdělávání s širokou nabídkou akreditovaných uměleckých oborů.

Za svou krátkou historii si Prague City University, dříve známá jako Prague College, vybudovala silné renomé zejména v oblasti umění a designu. Prague City University (PCU) byla založena v roce 2004 a mimo dva kampusy v centru města přibyde také třetí kampus, v kreativní čtvrti Pragovka. Univerzita zahrnuje čtyři školy: School of Art & Design, School of Business, School of Media & IT a School of Education. Programy se vyučují v angličtině pro studenty více než 70 národností, včetně českých a slovenských studentů. Absolventi získávají v závislosti na programu britský nebo český akreditovaný titul.

Škola umění a designu PCU nabízí nejrenomovanější programy Art & Design vyučované v angličtině, a z toho důvodu se School of Art & Design neustále rozšiřuje. V současné době mají studenti možnost zvolit si bakalářské a magisterské studijní programy v různých oborech včetně Graphického designu, Fine Art, Experimentalních Médií and Future Designu. Škola také nabízí jednoletý program Foundation, který studenty seznamuje se základními manuálními a digitálními uměleckými dovednostmi. Kromě toho u Prague City University najdete i obor Creative Media Production. Tento program zahrnuje základní dovednosti v oblasti tvorby obsahu, jako je tvorba filmů, střih, psaní, tvorba podcastů a storytelling.

Ve všech programech se studenti učí prostřednictvím reálných projektů zadaných externími partnery, pořádají vlastní výstavy a účastní se workshopů, exkurzí, festivalů a přednášek mimo tradiční výuku. K tomu patří také účast na sérii přednášek s hostujícími umělci ze zahraničí, což je veřejná akce, na níž vystupují významní umělci a designéři z místních i mezinárodních tvůrčích oborů, kteří se přijíždějí podělit o své poznatky na půdu univerzity. Studenti také mohou využívat individuální výuku od zkušených mezinárodních vyučujících s akademickými tituly a profesními zkušenostmi pracujících tvůrců.

Nový kampus pro budování kontaktů

V roce 2024, kdy PCU oslaví 20. výročí svého založení, vstoupí do nové vzrušující fáze, kdy bude otevřen speciálně navržený hlavní kampus v živé kreativní čtvrti Pragovka. Přestěhování PCU do budovy E Factory spojí všechny studenty pod jednou střechou. Tato historicky významná budova bude obsahovat energeticky úsporné ateliéry, učebny a veřejné prostory speciálně navržené pro potřeby univerzity a jejích studentů. Studenti School of Art & Design budou mít také jedinečnou příležitost ponořit se do živé komunity umělců, do fungování uměleckých institucí a mimooborových podniků v rámci spoluprácí. Díky tomu, že budou jedinou vzdělávací institucí v takovém prostředí, získají jasnou výhodu při navazování kontaktů s profesionálními umělci ale také podnikateli, kteří touží využít nové talenty a kreativitu. Díky této spolupráci budou mít studenti možnost navázat profesní kontakty a dále rozvíjet své vlastní portfolio a kariéru.

Chcete se dozvědět více?

PCU pořádá pravidelné dny otevřených dveří, včetně nadcházejícího Dne hodnocení portfolia a akcí, které jsou otevřené veřejnosti i zájemcům o studium. Chcete-li být v kontaktu a vidět práce studentů PCU, sledujte účty PCU a School of Art & Design na Instagramu: @praguecityuniversity, @pcu.artdesign, @pcu.foundation