LUKÁŠ RAIS: Trichodon

Trvání:24. 10. 2023 - 24. 10. 2023
Autor:Lukáš Rais
Adresa:Náměstí Franze Kafky, Josefov , Praha 1, 110 00
Srdečně vás zveme na symbolické slavnostní odhalení instalace Trichodon, které se koná v úterý 24. října 2023 od 15:30 hod. na náměstí Franze Kafky v Praze.
 
Odhalení doposud největší sochy Lukáše Raise se koná jako dozvuky festivalu Prague Art Week. Instalace na náměstí Franze Kafky bude zařazena do programu přehlídky Sculpture line. Socha Trichodon je součástí umělecké sbírky pod širým nebem Odkolekce, a po expozici v centru Prahy bude trvale umístěna jako její součást ve Vysočanském mlýně.
 
Můžete se těšit na příjemnou odpolední událost s přípitkem a hudbou.
 
ÚTERÝ: 24. 10. 2023
OD 15:30
Náměstí Franze Kafky
Josefov, 110 00 Praha 1

 

 

 

V ocelových objektech sochaře Lukáše Raise (1975) se snoubí abstrakce i realismus, přirozeně totiž reagují na prostor kolem sebe díky vlastnostem ušlechtilé oceli ze které jsou vytvořeny. V závislosti na jejich vnitřním tvaru se v nich několikanásobně zrcadlí okolní svět svým neustálým pohybem, změnami a rytmem. 

O vzniku díla a o tom, jak vznikají rozměrné sochařské objetky, za jakých podmínek se sochařské realizace objevují ve veřejném prostoru a jak se pracuje umělcům, kteří pracují ve velkých měřítkách se dozvíte v novém dílu podcastu PLAN_T, ve kterém byl sochař Lukáš Rais hostem. K odběru podcastu se můžete přihlásit na Spotify a Apple podcasts.