Slavnostní zahájení festivalu

Zahájení festivalu proběhne v pátek 9. září od 17 hod. na piazzettě Nové scény ND, kde bude během celého týdne festivalové centrum, tzv. Superstudio. 

Organizátoři přivítají zahraniční i české hosty festivalu, mezi nimiž budou například umělec Bora Akıncıtürk původem z Turecka aktuálně působící v Londýně, nebo ukrajinská galeristka Maryna Shcherbenko či významný český umělec Federico Díaz

Během zahajovacího ceremoniálu bude také vyhlášeno a oceněno 6 umělců z otevřené výzvy galerie Artefin o nejlepší digitální umělecké dílo – NFT, jejímž cílem je podpořit tvorbu progresivních umělců a vznik originálního uměleckého digitálního díla. Výherci v kategoriích Cena diváků a Cena odborné poroty si odnesou finanční odměnu v rozmezí 25 až 150 tisíc korun, vítězná díla z odborné kategorie budou navíc během festivalového týdne vydražena a výtěžek dražby bude věnován na dobročinné účely. Cenu pro výherce kategorie Cena odborné poroty předají zástupci Nadačního fondu Kapka naděje. Kategorii Cena diváků můžete ještě do 7. 9. 2022 ovlivnit svým hlasováním ZDE

V Superstudiu bude během zahájení a také po celý týden během programu možné zakoupit si festivalový katalog PAW 22 a nové vydání časopisu Art Antiques s festivalovou přílohou. 

Během večerního zahájení bude také na piazzettě Nové scény ND vystupovat česká umělkyně Anna Ruth se svým hudebním setem. 

Po zahájení festivalu návštěvníkům doporučujeme přesunout se do Veletržního paláce Národní galerie, kde bude na program navazovat diskuze s názvem Politika genderové rovnosti v kulturních institucích: Jaká transformace?, zaměřena na téma genderové rovnosti v politice kulturních institucí v České republice, Německu a ve Francii. Po diskuzi bude ve venkovním prostranství u kavárny Kolektor probíhat neformální afterparty PRAGUE ART WEEK.